Gönderiler

Bir gönderi yapmak için Girişe Gidiniz veya Kayıt yapın.

Başvuru Kontrol Listesi

Başvuru sürecünde yazarlar başvurularının aşağıdaki listedeki tüm maddelere uyduğunu kontrol etmelidirler, bu rehbere uymayan başvurular yazarlara geri döndürülecektir.
  • Gönderilen yazı daha önceden yayınlanmamış ve yayınlanmak üzere herhangi bir dergiye değerlendirilmek üzere sunulmamıştır (Yazar Rehberi'nde detaylı açıklama verilmiştir).
  • Gönderi dosyası OpenOffice, Microsoft Word, RTF veya WordPerfect dokümanı dosyası biçimindedir.
  • Burada mevcut başvurular için URL'ler sağlanmıştır.
  • Metin tek satırlı, 10 punto, altı çizilme yerine italik olarak vurgulanmış (geçerli URL adresleri ile) ve tüm şekil, resim ve tablolar sayfa sonu yerine metin içinde uygun noktalara yerleştirilmiştir. Baskı için, resimlerin kaliteli kopyalarını ek dosya olarak gönderiniz. Gönderilen dosyanın boyutu çok fazla olur ise, sistem almayabilir. Böyle durumlarda yazıyı bölüp, diğer bölümleri ek dosya olarak tek, tek gönderebilirsiniz.
  • Buraya eklenen sitil ve bibliyografk gereksinimler Dergi Hakkında kısmındaki Yazar Rehberi'nden görülebilir.
  • Ana başlık, Times New Roman, büyük harflerle, 12 punto büyük harflerle, 12 punto, ortalı, başlıktan 12 inç önce ve 6 inç sonra, 1,15 değerinde çoklu satır aralığı ile yazılmalıdır. Özet, 9 punto ile tek satır aralığında, iki yana yaslı, tek paragraf olarak yazılmalı ve 100 kelimeden az veya 300 kelimeden fazla olmamalıdır. Anahtar kelimeler, 3-5 anahtar kelime, tek satır aralığında, 9 punto, iki yana yaslı olmalıdır. Çalışmanın JEL kodu/kodları, çalışmanın niteliğine bağlı olarak birden fazla jel koduna yer verilmesi mümkündür. Giriş, başlığın ilk düzeyi koyu, iki yana yaslanmış ve büyük harfler, Times New Roman, 11 punto, başlıktan önce 12 inç, sonra 6 inç boşluk bırakılarak yazılmalıdır. Birinci düzey başlık kalın iki yana yaslı, büyük harflerle, Times New Roman, 11 punto, girintisiz, başlıktan önce 12 inç, sonra 6 inç boşluk bırakılarak yazılmalıdır. İkinci düzey alt başlıktaki her kelimenin ilk harfi büyük, kalın ve iki yana yaslanmış olarak yazılır. Times New Roman, 11 punto, girinti yok, başlıktan önce 12 inç, sonra 6 inç boşluk bırakılır. Üçüncü düzey alt başlığın her kelimesinin ilk harfi büyük, kalın ve iki yana yaslanmış olarak yazılır. Times New Roman, 11 punto, girintisiz, başlıktan önce 12 inç ve sonra 6 inç boşluk şeklinde olmalıdır. Başlıklar tablonun üstünde, ilk harfi büyük olmalıdır. Şekiller, başlıklar başlığın üstünde, her kelimenin ilk harfi büyük harflerle, kalın, 11 punto, ortalanmış, başlıktan önce 12 inç ve sonra 6 inç satır aralığı ile yazılmalıdır. Referanslar APA 6 formatında olmalıdır.

Makaleler

Varsayılan bölüm politikası

Gizlilik Beyanı

Bu dergi sitesindeki isimler ve elektronik posta adresleri bu derginin belirtilen amaçları doğrultusunda kullanılacaktır. Diğer amaçlar veya başka bir bölüm için kullanılmaycaktır.