Dergi Hakkında

Kamu Ekonomisi ve Kamu Mali Yönetimi Dergisi-Journal of Public Economy and Public Financıal Management  (JPEPFM), açık erişimli, hakemli, yılda iki defa, Ekim  ve Nisan aylarında elektronik yayınlanan,  hakemli ve bilimsel bir dergidir. 2021 yılında kurulmuştur.

JPEPFM’e  gönderilen makaleler, derginin standart hakem değerlendirme sürecini takiben kabul edilmek kaydıyla, tamamen ücretsiz olarak yayınlanacaktır. Sosyal bilimler alanında yapılan Türkçe ve İngilizce, dilindeki teorik ve uygulamalı akademik çalışmaları yayınlamaktadır. Kamu ekonomisi, kamu maliyesi ve kamu mali yönetim alanındaki çalışmalar başta olmak üzere, sosyal bilimler araştırmalarının gelişmesine katkı sağlamak için sosyal bilim araştırmacıların çalışmalarını yayınlayarak alana katkı sunmayı amaçlar.


JPEPFM Dergisi'ne gönderilen makaleler ve yazılar Editör Kurulu ve Hakem Kurulu incelemesinden geçer ve çifte körleme yöntemiyle bilimsel olarak değerlendirilir. Makalelerde ve çalışmalarda yer alan fikir, görüş, düşünce, öneri vb. durumlardan yazar/ları sorumludur.