ORCID nedir?

ORCID, sizi diğer araştırmacılardan ayıran kalıcı bir tanımlayıcı ve araştırma çıktılarınızı ve faaliyetlerinizi iD'nize bağlamak için bir mekanizma sağlayan, kar amacı gütmeyen bağımsız bir kuruluştur. ORCID, yayıncılar, fon sağlayıcılar, kurumlar ve araştırmayla ilgili diğer hizmetler tarafından kullanılan birçok sisteme entegre edilmiştir. Daha fazla bilgi için orcid.org adresini ziyaret edin.

ORCID iD'lerini nasıl ve neden topluyoruz?

Bu dergi ORCID iD'nizi toplar. Böylece [Üye API'sı ve Herkese Açık API arasında amaç ekleyebilir ve ayırt edebiliriz]. ORCID açılır penceresindeki "Yetkilendir" düğmesini tıkladığınızda, kimliği doğrulanmış bir işlem kullanarak iD'nizi paylaşmanızı isteyeceğiz: ORCID iD'ye kaydolma veya zaten varsa ORCID hesabınızda oturum açmanız, ardından ORCID iD'nizi almamız için bize izin verin. Bunu, doğru bir şekilde tanımlandığınızdan ve ORCID iD'nizi güvenli bir şekilde bağladığınızdan emin olmak için yapıyoruz. "Oturum açma hakkında bu kadar özel olan konu" bölümünde daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

ORCID iD'leri nerede görüntülenir?

ID'nizi kullandığınızı ve doğrulandığını kabul etmek için, gönderinizin makale sayfasında ve genel kullanıcı profilinizde adınızın yanında ORCID iD simgesini iD icon gösteririz.
Bir ORCID iD nasıl görüntülenmelidir bölümünde daha fazla bilgi edinebilirsiniz