Dergi Hakkında

Akademik Çalışmalar Grubu'nun bir yayını olan Scientific Journal of Finance and Financial Law Studies (SJFFLS); Kamu maliyesi, mali hukuk ve finans konularında teorik ve uygulamalı akademik çalışmaları Türkçe veya İngilizce olarak yayınlar. Dergide kamu maliyesi, mali hukuk ve finans ile ilgili konuları disiplinler arası, uluslararası ve karşılaştırmalı bir bakış açısıyla inceleyen araştırma çalışmalarına yer verilecektir. Derginin kamu maliyesi, mali hukuk ve finans disiplinlerinde en çok atıf alan dergi olması hedeflenmektedir.

Scientific Journal of Finance and Financial Law Studies (SJFFLS); Akademik bir motivasyonla "ücretsiz" yayınlanan "uluslararası" hakemli "açık erişimli" bir dergidir. Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki kez yayınlanan elektronik bir dergidir.   2021 yılında kurulmuştur.

 SJFFLS'ye gönderilen makaleler, derginin standart hakem değerlendirme sürecinden sonra kabul edilmeleri koşuluyla tamamen ücretsiz olarak yayınlanacaktır.

Dergimizde yayınlanmak üzere değerlendirilecek alanlar aşağıdaki gibidir:

Maliye

İşletme

Ekonomi

Finans

İstatistik

Ekonometri

Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi

Hukuk

SJFFLS; akademisyenler, uzmanlar, araştırmacılar, profesyoneller, öğrenciler ve profesyonel, akademik kurum ve kuruluşlardan yazarları yenilikçi ve özgün eserler sunmaya davet eder.